Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym

Data publikacji 28.03.2017

22-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego stracił swoje uprawnienia za przekroczenie prędkości na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Policjanci nagrali kierowcę bmw videorejestratorem. Urządzenie pokazało, że pędził w terenie zabudowanym 125 km/h. Z kolei skarżyscy policjanci zatrzymali 49-letniego kierującego pojazdem marki Mini Cooper, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 117 km/h. Sprawcą okazał się obywatel Włoch, który w przeszłości brał udział w wyścigach Formuły 3. Innego kierowcę, prowadzącego samochód ciężarowy z naczepą, który przekroczył w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość zatrzymali policjanci ze Zgorzelca. W trakcie kontroli okazało się też, że był pod wpływem alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Policjanci ruchu drogowego podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na użytkowników dróg, którzy rażąco łamią przepisy, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. Sprawdzają także ich trzeźwość oraz kontrolują prędkość z jaką się poruszają.

W minioną niedzielę, 26.03.br., tuż po godzinie 21:00, policjanci w Warmątowicach zatrzymali do kontroli drogowej bmw, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Nagranie na videorejestratorze pokazało, że pędził on w terenie zabudowanym 125 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym i stracił prawo jazdy.

***

Do innej niecodziennej interwencji doszło wczoraj, 27.03.br., około godziny 9 na drodze krajowej nr 7 w Skarżysku - Kamiennej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skarżyskiej komendy prowadzili kontrole pod kątem kierowców przekraczających dozwolona prędkość. W pewnym momencie zauważyli nadjeżdżający od strony Radomia pojazd marki Mini Cooper. Funkcjonariusze wykonali pomiar. Okazało się, że kierowca auta znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Urządzenie wykazało 117km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za jego kierownicą siedział 49-letni obywatel Włoch. Kierujący w rozmowie z policjantami przyznał, że jest kierowcą rajdowym i w przeszłości brał udział w wyścigach m.in. Formuły 3. Stróże prawa poinformowali mężczyznę o konsekwencjach popełnionego wykroczenia, a następnie zatrzymali 49-latkowi prawo jazdy. Kierowca został również ukarany mandatem karnym.

***

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej komendy powiatowej prowadzili na drodze krajowej nr 30, w miejscowości Białogórze, działania kontrolne pod kątem przestrzegania dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci "namierzyli" kierowcę samochodu ciężarowego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h.

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego mężczyzny woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 44-letni mieszkaniec Nowej Rudy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka kara finansowa.

Przypominamy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz o dostosowanie prędkości do przepisów i warunków panujących na drodze, a także rozwagę i ostrożność.

(KWP w Opolu/ KWP w Kielcach / KWP we Wrocławiu/ mw)

  • TIR, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.
    KWP we Wrocławiu
  • TIR, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym ipolicyjny radiowóz
    KWP we Wrocławiu

Film Jechał 125 km/h w terenie zabudowanym

Pobierz plik Jechał 125 km/h w terenie zabudowanym (format mp4 - rozmiar 2.85 MB)

Powrót na górę strony