Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 100 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy

Data publikacji 28.03.2017

Ponad 100 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Stołecznej Policji. Opakowania z przemycanym tytoniem policjanci ujawnili w czasie przeszukania pojazdu, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Zatrzymani Wojciech Z. i Artur K., usłyszeli już zarzuty paserstwa celnego i akcyzowego, za co grozi do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją KSP uzyskali informację dotyczącą posiadania i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu. Papierosy mieli przywozić i sprzedawać dwaj mężczyźni poruszający się oplem.

Śledczy zauważyli będącego w ich zainteresowaniu opla. W aucie były dwie osoby. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili ponad 100 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej (5040 paczek). Wyliczone uszczuplenie należności dla skarbu państwa wynosi ponad 110 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do winy, a zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Za przechowywanie i przewożenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego może im teraz grozić kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3 i przepadek mienia.

KSP / kp

 

  • zatrzymanie podejrzanych
  • zabezpieczone papierosy
  • zatrzymanie podejrzanych
Powrót na górę strony