Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polscy policjanci zabezpieczali zawody Pucharu Świata FIS w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy

Data publikacji 28.03.2017

Polscy policjanci udzielali kibicom niezbędnych informacji dotyczących przepisów porządkowych obowiązujących w Słowenii podczas imprez masowych oraz współpracowali z policją lokalną w charakterze tłumaczy. Podczas zawodów nie odnotowano żadnych poważnych incydentów z udziałem polskich kibiców.

W dniach 23-26 marca br. w Planicy (Słowenia) odbyły się finałowe zwody Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich w sezonie 2016/2017. W takcie 4 dni zawodów odbyły się następujące konkurencje: kwalifikacje do konkursu indywidualnego (23 marca br.), pierwszy konkurs indywidualny na skoczni HS225 (24 marca br.), konkurs drużynowy w ramach Pucharu Narodów na skoczni HS225 (25 marca br.) oraz drugi konkurs indywidualny również na skoczni HS225 (26 marca br.). Zabezpieczenie ww. zawodów stanowi corocznie największe przedsięwzięcie logistyczno-organizacyjne w ramach imprez sportowych dla służb porządku publicznego Republiki Słowenii. Rokrocznie w ciągu czterech dni zwodów z trybun obserwuje je od 60 do 120 tysięcy kibiców.

W dniu 21 lutego br. przedstawiciel Narodowego Punktu Informacyjnego ds. Imprez Sportowych w Słowenii w korespondencji e-mailowej do Głównego Sztabu Policji KGP skierował oficjalne zaproszenie dla 3 funkcjonariuszy polskiej Policji do wsparcia działań podczas realizacji policyjnego zabezpieczenia zawodów w Planicy.

Decyzją Komendanta Głównego Policji do Planicy skierowano funkcjonariuszy z Komend Wojewódzkich Policji w Krakowie (podinsp. Mariusz Potaczek) i Katowicach (podkom. Krzysztof Sładkowski) oraz z Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Imprez Sportowych Głównego Sztabu Policji KGP (sierż. Maciej Orysiak).

Biorąc pod uwagę bardzo dobre wyniki Reprezentacji Polski w tym sezonie (zwłaszcza możliwość zdobycia Kryształowej Kuli przez Kamila Stocha) strona słoweńska przewidywała duże zainteresowanie ww. zawodami ze strony polskich kibiców. Istotnie każdego dnia rywalizacji naszych skoczków wspierała grupa od 1500 do 2000 kibiców z Polski, którzy żywiołowo dopingowali swoich faworytów. Polscy policjanci udzielali kibicom niezbędnych informacji dotyczących przepisów porządkowych obowiązujących w Słowenii podczas imprez masowych oraz współpracowali z policją lokalną w charakterze tłumaczy. Podczas zwodów nie odnotowano żadnych poważnych incydentów z udziałem polskich kibiców.

Wynik sportowy z pewnością nie spełnił oczekiwań wszystkich, gdyż Kryształową Kulę zdobył Austriak Stefan Kraft (Kamil Stoch zajął drugie miejsce). Jednakże drużyna naszych skoczków pierwszy raz w historii wygrała klasyfikację w ramach Pucharu Narodów za sezon 2016/2017.

GSP KGP / kp

 

 

  • polscy policjanci podczas zabezpieczania imprezy w Planicy
  • polscy policjanci z polskim skoczkiem narciarskim
  • polscy policjanci podczas zabezpieczania imprezy w Planicy
Powrót na górę strony