Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze Skierniewic uratowali siedmioosobową rodzinę

Data publikacji 29.03.2017

Skierniewiccy policjanci wyprowadzili lokatorów z domu sąsiadującego z budynkiem gospodarczym, w którym wybuchł pożar. Uratowani mieszkańcy to rodzina z pięciorgiem dzieci. Przybyłe na miejsce zastępy Straży Pożarnej ze Skierniewic ugasiły pożaru, co zapobiegło spaleniu się drewnianego domu.

Pełniący nocną służbę wywiadowcy ze skierniewickiej policji, około 2:20 otrzymali zgłoszenie o pożarze. Alarmującą sytuację zauważył jeden z okolicznych mieszkańców domu jednorodzinnego w Skierniewicach. Policjanci po przyjeździe we wskazane miejsce zauważyli ogień wydobywający się z pomieszczeń gospodarczych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie drewnianego budynku mieszkalnego. Ponieważ ogień powoli rozprzestrzeniał się na dom, policjanci natychmiast przystąpili do działania. Obudzili lokatorów wyprowadzając ich  w bezpieczne miejsce. Uratowani mieszkańcy to 41-letni mężczyzna, 37-letnia kobieta oraz piątka dzieci – dwie 3-letnie dziewczynki oraz trzech chłopców w wieku 8, 14, i 16 lat. Po wyprowadzeniu tych osób, na miejsce dotarły zastępy Straży Pożarnej ze Skierniewic. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru, co zapobiegło spaleniu się drewnianego domu.

W trakcie akcji gaśniczej policjanci umieścili zaspane dzieci w radiowozie, w którym pozostały do zakończenia działań strażaków. Po ugaszeniu pożaru działania rozpoczęła policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła szczegółowe oględziny kryminalistyczne. W wyniku pożaru spaleniu uległy pomieszczenia gospodarcze, w których przetrzymywano zwierzęta gospodarskie oraz drewno opałowe.

(KWP w Łodzi / mw)

  • spalony budynek
  • spalony budynek
Powrót na górę strony