Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na katowickim Rynku

Data publikacji 29.03.2017

Dzięki staraniom katowickich policjantów, przy współpracy z Wydziałem Promocji Urzędu Miasta Katowice, informacja o aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bliżej mieszkańców Katowic. W infokioskach na katowickim Rynku pojawiły się plakaty uświadamiające mieszkańcom, że każdy ma możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swojej okolicy.

Na informacje o aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa może natknąć się każdy, kto przechodzi przez katowicki Rynek. Wystarczy zatrzymać się przy elektronicznej tablicy ogłoszeń. Infokioski umiejscowione są na Placu Kwiatowym przy Centrum Informacji Turystycznej, przy Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego, przy Galerii Skarbek oraz na Placu Północnym przy Muzeum Śląskim.

Chcesz wiedzieć czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Reaguj na zagrożenia!

Zapraszamy do korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa. Zdarzenie, za pomocą mapy, jest dokładnie lokalizowane w przestrzeni i czasie. Informacja jest następnie weryfikowana. Sygnały można przekazać za pomocą mapy, uwzględniają wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Należy jednak zaznaczyć, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na katowickim Rynku
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na katowickim Rynku
Powrót na górę strony