Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali dwa utracone samochody i zatrzymali podejrzanych o kradzież

Data publikacji 29.03.2017

Współpraca policjantów ze Zgorzelca i Bolesławca pozwoliła na zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież pojazdów. Funkcjonariusze odzyskali skradzione volkswageny, które już przekazali właścicielom. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgorzeleccy policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że w oddalonym nieopodal kompleksie leśnym stoi samochód mogący pochodzić z kradzieży. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali to sprawdzić. Na miejscu policjanci ujawnili volkswagena, a przy nim dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat, mieszkańców gminy Zgorzelec.

Dzięki szybkiej wymianie informacji pomiędzy funkcjonariuszami ze Zgorzelca i Bolesławca okazało się, że właściciel samochodu chwilę wcześniej w bolesławieckiej komendzie zgłosił jego kradzież. Mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie trafili do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności realizowane przez policjantów z Bolesławca w tej sprawie, pozwoliły na udowodnienie zatrzymanym włamania do fiata i kradzieży mienia znajdującego się w pojeździe. Okazało się również, że zatrzymany 28-latek ma na swoim koncie kradzież drugiego samochodu, również volkswagena, do której doszło 20 marca br. Wskazał on policjantom miejsce jego przechowywania. Funkcjonariusze w Chojnowie zabezpieczyli utracony pojazd.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem i za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / mg

Opis filmu: Policjanci odzyskali dwa utracone samochody i zatrzymali podejrzanych o kradzież

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.57 MB)

Powrót na górę strony