Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany, bez prawa jazdy jechał z prędkością 147 km/h. Inny kierujący, tym razem motocyklista jechał z prędkością 139 km/h

Data publikacji 29.03.2017

Na obwodnicy Serocka, w Wierzbicy 26-letni Mariusz P. kierował nissanem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali go do kontroli, gdyż przekroczył dozwoloną prędkość jadąc 147 km/h. Jakby tego było mało, kiedy policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie, wyszło na jaw, że nie ma on uprawnień do kierowania. Z kolei motocyklista z Łukowa jeszcze dobrze nie rozpoczął sezonu motocyklowego, a już pożegnał się na 3 miesiące z uprawnieniami do kierowania. 29-latek o blisko 90 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, pędził on z prędkością 139 km/h. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol łukowskiej drogówki.

Nietrzeźwi kierujący stwarzają bezpośrednie niebezpieczeństwo dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z powiatu legionowskiego w miniony weekend zatrzymali sześciu nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj ujawnili kolejnych czterech, dwóch rowerzystów i dwóch kierujących samochodami.

Niechlubnym "rekordzistą" okazał się kierujący nissanem 26-letni Mariusz P., który wczoraj około godz. 16.00 na obwodnicy Serocka, w Wierzbicy prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Policjanci z drogówki dokonali pomiaru prędkości nissana jadącego w kierunku Pułtuska. Okazało się, że kierujący tym samochodem jechał aż 147 km/h. Dopuszczalana prędkość w tym miejscu wynosi 100 km/h. Funkcjonariusz przeprowadzający kontrolę drogową już na początku interwencji od kierowcy wyczuł woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że Mariusz P. miał w organizmie 2,5 promila alkoholu, a po sprawdzeniu w bazie policyjnej okazało się, że mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy. Oprócz kierowcy w pojeżdzie podróżowało trzech pasażerów.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 47 km/h.

Na terenie powiatu legionowskiego każdego dnia prowadzone są policyjne kontrole, których celeme jest m.in. eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących.

***

W poniedziałkowe południe policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z łukowskiej komendy pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. W miejscowości Tuchowicz zauważyli motocyklistę, który jechał z dużą prędkością w obszarze zabudowanym. Policyjny pomiar wykazał, że kierujący jednośladem jechał z prędkością 139 km/h. 29-letni mieszkaniec gminy Łuków za jazdę z nadmierną prędkością stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

Policjanci z drogówki apelują do motocyklistów o bezpieczną i ostrożną jazdę.

KSP / KWP w Lublinie / mg

 

Opis filmu: Pijany, bez prawa jazdy jechał z prędkością 147 km/h. Inny kierujący, tym razem motocyklista jechał z prędkością 139 km/h

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.98 MB)

Powrót na górę strony