Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany i nietrzeźwy kierujący zatrzymani przez policjantów w czasie wolnym od służby

Data publikacji 30.03.2017

Akcja zatrzymania poszukiwanego listem gończym trwała kilkanaście minut. Policjant z wydziału kryminalnego północnopraskiej komendy w drodze na służbę, w rejonie Ronda Starzyńskiego, rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Kryminalny wraz z funkcjonariuszem innego wydziału wracającym ze służby, nie pozwolili uciec 21-letniemu Robertowi T. i zatrzymali go. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, a następnie do aresztu. Z kolei trzej policjanci komendy w Węgrowie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusze wracając do domu zauważyli samochód, którym jechał pijany kierowca. Widząc w jakim stanie znajduje się mężczyzna, uniemożliwili mu dalszą jazdę i odebrali kluczyki.

Kilkanaście minut przed godziną 8.00 kryminalny z referatu zajmującego się sprawami poszukiwań, w drodze na służbę, na przystanku tramwajowym ,,Rondo Starzyńskiego" zauważył znanego mu mężczyznę. Po chwili nie miał już wątpliwości, że jest to 21-letni Robert T. poszukiwany listem gończym do sprawy oszustwa. Operacyjny wraz z innym napotkanym funkcjonariuszem, wracającym ze służby wylegitymowali mężczyznę, a następnie zatrzymali go. Robert T. był tak zaskoczony spotkaniem z mundurowymi, że nie stawiał żadnego oporu podczas doprowadzenia do komendy przy ul. Jagiellońskiej.

Po wykonaniu niezbędnych czynności policjanci osadzili 21-latka w areszcie, gdzie zgodnie z dyspozycją sądu ma spędzić najbliższe dwa tygodnie.

***

Wczoraj, 29.03.br., policjanci ruchu drogowego i prewencji Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusze wracając do domu zauważyli fiata, którym jechał pijany kierowca. Powiadomili dyżurnego komendy i zatrzymali pojazd uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Kierowcą okazał się 49-letni mieszkaniec pow. sokołowskiego. Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a pojazd odholowano na parking strzeżony.

Nieodpowiedzialny mężczyzna swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą mu dwa lata więzienia.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę czy na rower wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

(KSP / KWP w Radomiu / kp/mw)

 

Powrót na górę strony