Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodowy złodziej zatrzymany po pościgu

Data publikacji 30.03.2017

Pościg za skradzionym samochodem i zatrzymanie złodzieja auta to efekt podjętych przez jaworskich policjantów szybkich i skutecznych działań. Funkcjonariusze namierzyli sprawcę już kilka godzin po kradzieży, gdy przemieszczał się pojazdem na terenie powiatu świdnickiego. Po zatrzymaniu okazało się, że jest pijany i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Odzyskane auto już wróciło do właściciela, a o dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Do Komisariatu Policji w Bolkowie zgłosił się mężczyzna i powiadomił, że w nocy został skradziony jego samochód. Funkcjonariusze podjęli natychmiast czynności zmierzające do ustalenia sprawcy i odnalezienia auta. Kilka godzin po otrzymanym zawiadomieniu, policjanci z Jawora w wyniku podjętych działań namierzyli skradzionego peugeota na jednej z dróg sąsiedniego powiatu. W samochodzie znajdowali się dwaj mężczyźni. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego tym samochodem, jednak zaczął uciekać.

Do pościgu włączyły się kolejne patrole, które zostały powiadomione o uciekającym pojeździe. Po chwili mężczyźni porzucili auto i nie dając za wygraną próbowali jeszcze uciekać pieszo w kierunku pobliskiego lasu. Obaj zostali zatrzymani i obezwładnieni przez policjantów. Wtedy okazało się, że są to mieszkańcy gminy Bolków oraz Dobromierz w wieku 35 lat.

Sprawdzenia wykazały, że prowadzący samochód mieszkaniec Bolkowa był pijany i nie posiadał prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane w przeszłości za jazdę pod wpływem alkoholu. Dalsze czynności funkcjonariuszy potwierdziły też, że właśnie on dokonał kradzieży samochodu. W przeszłości mężczyzna był już karany za tego typu przestępstwa.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, natomiast odzyskany samochód o wartości 12 tysięcy złotych został przekazany właścicielowi.

Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie i przyznał się do kradzieży pojazdu. Ponieważ mężczyzna dopuścił się tego przestępstwa w warunkach tzw. recydywy może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / kp

 

 

  • skradziony samochód
  • skradziony samochód
  • skradziony samochód
Powrót na górę strony