Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiał odzież znanych marek i sprzedawał przez Internet

Data publikacji 30.03.2017

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili tożsamość mężczyzny, który sprzedawał podrobioną odzież za pośrednictwem portali aukcyjnych. 39-latek ponad 180 razy umieszczał na koszulkach i bluzach zastrzeżone znaki towarowe znanych marek i uczynił sobie z tego źródło dochodu. Funkcjonariusze dotarli do ponad 650 osób, które zakupiły „podrobioną” odzież. Teraz sprawca odpowie karnie.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu ustalili osobę, która wprowadzała do obrotu podrobioną odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. 39-latek z Rzeszowa wykorzystując do tego celu m.in. komputer i ploter podrabiał zastrzeżone znaki towarowe. Mężczyzna umieszczał je na koszulkach i bluzach, a potem odzież wystawiał na portalach aukcyjnych. Na podrobionej odzieży widniały zarówno napisy z zastrzeżonymi znakami graficznymi i słownymi m.in. logo firm.

Policjanci od ponad roku gromadzili dowody w tej sprawie. W wyjaśnieniu okoliczności tego przestępstwa zaangażowani byli także policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W trakcie przeszukania m.in. mieszkania zajmowanego przez mężczyznę, policjanci odnaleźli specjalną prasę i kilka gotowych wyrobów.

Funkcjonariusze ustalili kilkaset osób, które za pośrednictwem portali aukcyjnych zakupiły „podróbki”. Śledczy dotarli do ponad 650 świadków z całego kraju, których przesłuchali. Od tych osób zabezpieczono ubrania, które zostały zakupione za pośrednictwem Internetu. Łącznie zabezpieczono 73 koszulki i bluzy.

39-letni mieszkaniec Rzeszowa usłyszał prokuratorskie zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 305 ust. 3 Ustawy prawo własności przemysłowej. Z ustaleń wynika, że mężczyzna ponad 180 razy oznaczał odzież podrobionymi znakami towarowymi i wystawiał ją na sprzedaż. Z tego procederu uczynił sobie źródło dochodu. W ten sposób oszukał 29 firm.

Działania policjantów nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Prokurator skierował akt oskarżenia wobec sprawcy do Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat, a także przepadek przedmiotów służących do popełnienia przestępstwa.

KWP w Rzeszowie / mg

Opis filmu: Podrabiał odzież znanych marek i sprzedawał przez internet

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.41 MB)

Powrót na górę strony