Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z 400 kg krajanki chwilę po najechaniu na barierki ochronne

Policjanci z Aleksandrowa zatrzymali 35-letniego mieszkańca Piły, który w trakcie jazdy autostradą uderzył w bariery ochronne. We wnętrzu jego samochodu mundurowi znaleźli 400 kg krajanki tytoniowej, a dodatkowo posiadał przy sobie amfetaminę. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania.

Wczoraj tj. 29 marca br. około godz. 16.00 w Otłoczynie w powiecie aleksandrowskim, kierujący citroenem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w bariery ochronne. Policjanci z "drogówki", którzy przyjechali na miejsce we wnętrzu jego samochodu znaleźli 20 worków jutowych wypełnionych krajanką tytoniową.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli 400 kg nielegalnego towaru. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wynoszą ponad 400 tys. złotych. W trakcie przeszukania samochodu mundurowi natknęli się jeszcze na charkterystyczny woreczek, w którym były niewielkie ilości amfetaminy. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania.

35-latek został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty kierowania pojazdem, pomimo cofniętych uprawnień oraz przewożenia krajanki tytoniowej jak również posiadania środków narkotycznych. Przestępstwa te zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP w Bydgoszczy / mg

  • Wpadł z 400 kg krajanki chwilę po najechaniu w barierki ochronne
  • Wpadł z 400 kg krajanki chwilę po najechaniu w barierki ochronne
Powrót na górę strony