Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przezorny Senior nie dał się oszukać

Data publikacji 31.03.2017

W Inowrocławiu doszło do próby kradzieży pieniędzy "metodą na policjanta". Sprawca podał się za funkcjonariusz i zapewniając, że ochroni pieniądze, jakie posiada 69-latek, do którego zatelefonował, poprosił, aby ten przelał mu je na odpowiednie konto. Senior zadziałał tak, że złodziej „odszedł z niczym".

Wczoraj tj. 30 marca br. do 69-letniego mieszkańca Inowrocławia zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Opowiedział legendę, że prowadzi czynności wobec osób, które dokonują kradzieży pieniędzy z kont internetowych. Rozmówca poinformował, że to on jako policjant ochroni jego oszczędności, tylko musi mu to umożliwić. Zapobiegliwy 69-latek nie dał się zwieść, a gdy zakończył rozmowę od razu skontaktował się z córką i poinformował o wszystkim. Po chwili było jasne, że dzwonił oszust, który próbował ukraść pieniądze.

Inowrocławscy policjanci wielokrotnie apelowali i apelują do mieszkańców oraz ostrzegają przed oszustwami. Sprawcy wykorzystują różne metody i dzwoniąc do starszych osób próbują ich oszukać metodą na tzw.  wnuczka, policjanca czy funkcjonariusza CBŚP. Mundurowi edukują jak należy się zachować, gdy zadzwoni do nas potencjalny oszust. Policjanci apelują także, by w działania włączyli się członkowie rodzin i także rozmawiali na ten temat ze swoimi rodzicami, dziadkami. Jak widać działania profilaktyczne przynoszą pozytywne efekty.

Policjanci nigdy nie informują osób postronnych o prowadzonych działaniach, nie korzystają z pomocy "cywili", jak również nie posługują się ich pieniędzmi. Jeśli masz wątpliwości i podejrzenia co do osoby, która do Ciebie dzwoni, zachowaj spokój. Skontaktuj się z najbliższymi i powiadom Policję.

KWP w Bydgoszczy / mg

Powrót na górę strony