Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 03.04.2017

Dzięki determinacji opoczyńskich policjantów kilkanaście godzin od zgłoszenia odnaleziono 58-latka. W akcji poszukiwania udział brało ponad 100 policjantów. Poszukiwania zaginionego mężczyzny trwały całą noc. Skutecznością wykazali się również policjanci z Krosna Odrzańskiego, którzy prowadzili akcję poszukiwawczą zaginionej kobiety. Po niespełna czterech godzinach mundurowi odnaleźli w lesie 65-latkę, której udzielono pomocy medycznej i przekazano pod opiekę lekarzom.

Zaginięcie mężczyzny 1 kwietnia 2017 roku zgłosiła jego żona. Kobieta poinformowała, że od 31 marca br. nie ma kontaktu ze swoim mężem, który miał udać się do rodziny w okolicy Opoczna, jednak nie dotarł na miejsce. W poszukiwaniach mężczyzny udział brało 80 policjantów z opoczyńskiej komendy policji oraz 30 mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

Policjanci otrzymali bardzo ogólne informacje co do ostatniego miejsca pobytu mężczyzny. Tak więc obszar poszukiwań był bardzo rozległy. Przeczesywano okolice zamieszkania 58-latka jak i inne miejsca, w których ewentualnie mógł przebywać. Opoczyńscy kryminalni całą noc weryfikowali każdą nową napływającą do nich informację, która mogła przyczynić się do odnalezienia mężczyzny. Ich upór i determinacja opłacały się. 2 kwietnia br., około godziny 7.00, policjanci w okolicy miejsca zamieszkania zaginionego zauważyli poszukiwanego mężczyznę. 58-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 0,70 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił na obserwację do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim. Jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

***

Kolejny raz skutecznością i profesjonalizmem wykazali się policjanci z Krosna Odrzańskiego, którzy prowadzili akcję poszukiwawczą zaginionej kobiety. Po niespełna czterech godzinach mundurowi odnaleźli w lesie 65-latkę, której udzielono pomocy medycznej i przekazano pod opiekę lekarzom. To kolejna w ostatnich dniach akcja poszukiwawcza krośnieńskich policjantów zakończona sukcesem.

W piątek (24 marca) przed południem krośnieńscy funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 65-letniej mieszkanki Krosna Odrzańskiego. Zaniepokojona rodzina poinformowała policjantów, że zaginiona kobieta jest osobą schorowaną, wyszła z domu i nie ma z nią żadnego kontaktu. W krośnieńskiej komendzie Policji ogłoszono alarm i zorganizowano akcję poszukiwawczą, w którą włączyło się ponad 30 funkcjonariuszy. Pomagał także pies patrolowo-tropiący. Szybko uzyskane informacje pozwoliły założyć, w jakim kierunku i gdzie mogła udać się poszukiwana kobieta. Mundurowi przeczesywali tereny leśne. Właśnie w jednym z lasów pobliskiej miejscowości Bielów krośnieńscy funkcjonariusze odnaleźli 65-letnią kobietę, której została udzielona niezbędna pomoc medyczna do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia ratunkowego. Mieszkanka Krosna Odrzańskiego została przewieziona do szpitala. Ustalane są przyczyny zaginięcia kobiety. W ciągu ostatniego tygodnia to kolejne zgłoszenie zaginięcia osoby, które dzięki szybkiej i sprawnie zorganizowanej akcji poszukiwawczej doprowadziły do szczęśliwego zakończenia.

(KWP w Łodzi / KWP w Gorzowie Wlkp. / mw)

Powrót na górę strony