Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie sprawcy brutalnego zabójstwa

Data publikacji 03.04.2017

Sosnowieccy policjanci zatrzymali i doprowadzili przed oblicze sądu sprawcę brutalnego zabójstwa. 36-letni mieszkaniec Sosnowca w swoim mieszkaniu, uderzając wielokrotnie w głowę, zabił swoją 69-letnią znajomą. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

W nocy z 27 na 28 marca br. oficer dyżurny sosnowieckiej komendy policji został powiadomiony o tym, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Pogoń znajdują się zwłoki kobiety. Informujący o tym mężczyzna oświadczył, że kiedy się obudził kobieta, która poprzedniego wieczora złożyła mu wizytę, okazała się martwa.

Przybyli na miejsce policjanci zastali na podłodze w przedpokoju zwłoki kobiety z rozległymi obrażeniami głowy. Prokurator, policjanci dochodzeniowi i operacyjni, technik kryminalistyki i lekarz patolog przystąpili do pracy. Po przeprowadzeniu przez nich szeregu czynności - zarówno na miejscu zdarzenia, jak i później w wyniku przeprowadzonych badań wyszło na jaw, że czaszka kobiety została poważnie uszkodzona. Jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali informującego o zdarzeniu 36-latka. Charakter obrażeń, jak i dobór narzędzia - 69-latka została kilkakrotnie silnie uderzona domowym tłuczkiem do mięsa w głowę - przesądziły o tym, że zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Za zabójstwo może mu grozić kara nawet dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony