Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia policyjnych misjonarzy

Data publikacji 05.04.2017

27. zmiana Jednostki Specjalnej Polskiej Policji, która doskonali się w słupskiej Szkole Policji, przeprowadziła ćwiczenia na poligonie wojsk NATO w Wicku pod Ustką. W programie zajęć znalazło się między innymi rozpraszanie agresywnego tłumu i poruszanie się w szykach zwartych.

W warunkach poligonowych policjanci rozdzielają agresywny tłum, który rzuca w stronę policjantów różnego rodzaju niebezpieczne przedmioty w tym koktajle Mołotowa i płonące opony. Ćwiczący policjanci wykorzystują w trakcie ćwiczeń granaty łzawiące, granaty hukowe i ręczne granaty dymne.Zajęcia tego rodzaju mają zgrać wszystkich policjantów w zakresie poruszania się w szykach, a także wskazać na jakie zagrożenia narażeni są funkcjonariusze, którzy musza podjąć interwencje wobec dużej grupy agresywnych osób.

Policjanci, którzy wyjadą do Kosowa to już 27. zmiana kontyngentu. Organizację i administrację misji prowadzi Unia Europejska. Polscy policjanci stacjonują w bazie w Kosowskiej Mitrovicy. Dowódcą delegowanych policjantów, którzy wyjadą do Kosowa jest podinsp. Michał Kocot, a jego zastępcą - nadkom. Paweł Pawłowski. Ćwiczenia zgrywające w słupskiej Szkole Policji zakończą się 14 kwietnia.

 

 

Powrót na górę strony