Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za czynną napaść na policjanta

Data publikacji 05.04.2017

Maciej N. i Kamil W. odpowiedzą za pobicie policjanta, który podjął interwencję w drodze do służby. Zaatakowany przez 22-latka i 25-latka dzielnicowy z milanowskiego komisariatu trafił do szpitala. Obaj napastnicy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet po 10 lat pozbawienia wolności.

Około 7.30 jadący na niedzielną służbę dzielnicowy z milanowskiego komisariatu zauważył osobę wyrzucającą zawartość koszy na śmieci na ulicę Piaski. Policjant natychmiast zareagował na niewłaściwe zachowanie mężczyzny, okazując mu legitymację służbową. Podczas interwencji pouczany mężczyzna razem ze swoim kolegą zaatakowali policjanta, bijąc go i kopiąc po całym ciele, po czym uciekli. Funkcjonariusz z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, a wezwani na miejsce policjanci szybko podjęli poszukiwania napastników.

Po ustaleniu ich rysopisów i danych podejrzani mężczyźni zostali zatrzymani. 22-letniego Macieja N. ujęli strażnicy miejscy, biorący także udział w poszukiwaniach, a 25-letni Kamil W. został zatrzymany przez grodziskich kryminalnych.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania czynnej napaści na funkcjonariusza. 22-latek był już wcześniej karany za czyny przeciwko funkcjonariuszowi publicznemu, a 25-latek notowany za inne przestępstwa. Policjanci i prokurator wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Sąd zdecydował o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego na okres 3 miesięcy wobec obydwu mężczyzn. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat więzienia.

(KSP / mw)

  • jeden z zatrzymanych doprowadzany do policyjnej celi
  • jeden z zatrzymanych doprowadzany do policyjnej celi
Powrót na górę strony