Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka pozostawiła bez opieki dwójkę małych dzieci

Data publikacji 05.04.2017

Policjanci zatrzymali pijaną 44-latkę, która pozostawiła w domu bez opieki dwójkę małych dzieci. Błąkającego się po ulicy 3-latka znaleźli przechodnie i zaalarmowali policję. Jego młodszy 1,5 roczny braciszek stał w samym kaftaniku przy stromych schodach na klatce schodowej. Dzieci trafiły do szpitala, a matka do policyjnego aresztu. O dalszym losie rodziny zdecyduje sąd rodzinny.

3 kwietnia 2017 roku przed południem dyżurny pabianickiej komendy został powiadomiony przez przechodniów o błąkającym się przy skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Świętokrzyskiej małym chłopcu. Dziecko wołało swoją mamę, której nigdzie w okolicy nie było. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zaopiekowali się malcem. Dzięki pomocy świadków szybko dotarli do domu chłopca. Wchodząc na piętro kamienicy zastali na klatce schodowej trzymającego się poręczy stromych schodów jego młodszego braciszka. 1,5 roczny chłopiec był bosy i ubrany tylko w kaftanik. W otwartym mieszkaniu nie było matki dzieci. Ta zjawiła się dopiero po kilkunastu minutach. Kobieta była pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miała 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci o całej sytuacji powiadomili pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pod ich opieką dzieci zostały przewiezione do pabianickiego szpitala, gdzie pozostały na obserwacji.

44-latka trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta usłyszy zarzut narażenia swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie rodziny zdecyduje sąd.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony