Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobione towary

Data publikacji 05.04.2017

Już po raz kolejny policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobione perfumy i odzież znanych firm. Wartość wszystkich zabezpieczonych towarów wyceniono na 80 tys. zł. Policjanci z Żar zabezpieczyli ponad 200 sztuk odzieży na której bezprawnie umieszczone było logo znanych marek. Towar był oferowany do sprzedaży na bazarze w Łęknicy. Czarnorynkowa wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonego towaru to co najmniej 70 tys. zł.

Policjanci z Wydziału PG koszalińskiej komendy kontrolowali wytypowane punkty sprzedaży na terenie giełdy samochodowo - towarowej w Koszalinie. Mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili 2 stanowiska, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 152 sztuk perfum, torebek oraz odzieży oznaczonej nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na 80 tysięcy złotych.

Towar został zabezpieczony, a sprzedawcy w wieku 33 i 45 lat wkrótce usłyszą zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  

***

We wtorek, 04.04.br., w Łęknicy, na jednym z największych bazarów w powiecie żarskim, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żarach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili i zabezpieczyli ponad 200  sztuk odzieży. Na imitujących oryginalne, podrobionych bluzach, koszulkach oraz torebkach znanych światowych marek, znajdowały się znaki z bezprawnie umieszczonym logo. Szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonego towaru to co najmniej 70 tysięcy złotych. Odzież i torebki do sprzedaży oferował 58-letni mieszkaniec powiatu żarskiego.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej, kto w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Szczecinie / KWP w Gorzowie/ mw)

Powrót na górę strony