Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kamery bydgoskiego monitoringu namierzyły wandala

Data publikacji 05.04.2017

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 26-latka podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna został namierzony przez obsługę miejskiego monitoringu. Bydgoszczanin uszkodził powłokę lakierniczą w trzech pojazdach. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

W nocy z 3 na 4 kwietnia br. pracownik straży miejskiej w Bydgoszczy, obsługujący miejski monitoring, zauważył przy skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej i Chocimskiej podejrzanie zachowującą się osobę. Na ekranie monitora widać było mężczyznę, który ostrym narzędziem niszczy karoserię zaparkowanych pojazdów.

O zdarzeniu tym powiadomiony został dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole. Ponadto, funkcjonariusze o przebiegu sytuacji byli na bieżąco informowani przez operatora kamery. Jak się okazało, sprawca próbował ukryć się w pobliskiej kamienicy. Po chwili został jednak zatrzymany przez policjantów. 26-latka przewieziono do policyjnego aresztu. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu oraz był już wcześniej notowany.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu trzy zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP w Bydgoszczy / mg

Opis filmu: Kamery bydgoskiego monitoringu namierzyły wandala

Powrót na górę strony