Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja marihuany

Płoccy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która funkcjonowała na jednym z płockich osiedli w domu jednorodzinnym. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie około 2,5 kg narkotyków o szacunkowej wartości 75 tys. zł.

Policjanci z Wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili podejrzanego mogącego posiadać narkotyki. Podczas kontroli 32-letniego mężczyzny okazało się, że ma on przy sobie torebkę z suszem roślinnym - prawdopodobnie marihuaną.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić dom podejrzanego mężczyzny. Tam, w jednym z pomieszczeń  prowadzący przeszukanie znaleźli plantację konopi indyjskich wyposażoną w sprzęt potrzebny do uprawy tych roślin.

Były to m.in. wentylatory, specjalne lampy oraz nawozy. Przybliżona wartość sprzętu zainstalowanego na plantacji to około 20 tys. zł.

W sumie uprawa składała się 75 krzewów konopi. Funkcjonariusze znaleźli też około kilograma suszu roślinnego. Zarówno rośliny jak i susz zostały poddane badaniu testerem, który wykazał pozytywny wynik w kierunku zawartości niedozwolonej substancji THC.

Łącznie zabezpieczono 2,5 kilograma narkotyku, którego wartość wstępnie została określona na 75 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP zs. w Radomiu / ig)

  • Zlikwidowana plantacja marihuany
  • Zlikwidowana plantacja marihuany
  • Zlikwidowana plantacja marihuany
Powrót na górę strony