Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania związane z rozbiciem grupy przestępczej czerpiącej korzyści z prostytucji

Data publikacji 05.04.2017

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali kolejne dwie osoby związane z czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji. 37-latek został doprowadzony do sądu i tymczasowo aresztowany. Wcześniej zatrzymano 3 osoby, którym przedstawiono zarzuty czerpania korzyści z prostytucji innych osób. Ta realizacja, to ciąg dalszy sprawy prowadzonej od kilku miesięcy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej w dalszym ciągu pracując nad wyjaśnieniem sprawy handlu ludźmi i czerpania korzyści majątkowych z prostytucji zatrzymali kolejne osoby mające związek z tym przestępczym procederem. Do przestępstw dochodziło na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. W styczniu br. policjanci zatrzymali trzy pierwsze osoby.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku realizując tę sprawę wczoraj w powiecie kościerskim zatrzymali dwóch mężczyzn w wielu 25 i 37-lat. Podczas przeszukań lokali zajmowanych przez zatrzymanych policjanci zabezpieczyli m.in. nośniki pamięci i sprzęt komputerowy.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu podejrzanym zarzutów czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez pokrzywdzone obywatelki Bułgarii i Polski, z czego sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu. 37-latek dzisiaj został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 25-latek znajduje się pod dozorem policyjnym. Zatrzymanym grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

KWP w Gdańsku / mg

Link do komunikatu z dnia 2017-02-02 KWP GDAŃSK

  • Kolejne zatrzymania związane z rozbiciem grupy przestępczej czerpiącej korzyści z prostytucji
  • Kolejne zatrzymania związane z rozbiciem grupy przestępczej czerpiącej korzyści z prostytucji
  • Kolejne zatrzymania związane z rozbiciem grupy przestępczej czerpiącej korzyści z prostytucji

Opis filmu: Kolejne zatrzymania związane z rozbiciem grupy przestępczej czerpiącej korzyści z prostytucji

Powrót na górę strony