Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pedofil w rękach funkcjonariuszy

Data publikacji 06.04.2017

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 27-letniego mieszkańca Trójmiasta podejrzewanego o przestępstwa pedofilskie. Mężczyzna usłyszał zarzuty wykorzystywania seksualnego dzieci i utrwalania materiałów pornograficznych z udziałem małoletnich. Twardy materiał dowodowy, który zebrali policjanci spowodował, że sąd zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 27-letniego mieszkańca Trójmiasta, podejrzewanego o popełnienie szeregu przestępstw o charakterze pedofilskim. Do zatrzymania doszło po kilkumiesięcznej pracy, w trakcie której policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów.

Mundurowi ustalili, że 27-latek od dłuższego czasu zwabiał poprzez Internet do swojego mieszkania osoby nie mające jeszcze 15 lat. Robił im nagie zdjęcia, filmy i wykorzystywał te dzieci seksualnie. Początkowo podawał się w sieci jako kobieta, a następnie oszukiwał obiecując duże pieniądze. Dodatkowo namawiał swoje ofiary, aby przyprowadzały do niego kolejne dzieci. Po wszystkim szantażował małoletnich, że upubliczni nagrania i filmy, jeżeli komuś o tym powiedzą. Pomimo tego umieszczał on pedofilskie treści w Internecie.

W mieszkaniu podejrzanego policjanci zabezpieczyli nośniki pamięci, na których już po wstępnej analizie można było znaleźć materiały, które on sam, z własnym udziałem utrwalał. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 telefonów komórkowych i 2 komputery, które służyły zatrzymanemu do pedofilskiej produkcji.

W wyniku zebranego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o 3 miesięcznym areszcie wobec 27-latka. Teraz mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

KWP w Gdańsku / mg

Opis filmu: Policjanci zatrzymali pedofila

Powrót na górę strony