Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł fałszywy policjant

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami komendy miejskiej zatrzymali 29-latka, który odpowiadał będzie za oszustwo metodą na tzw. policjanta. Oszust wpadł podczas liczenia gotówki, którą chwilę wcześniej, pod jednym z kontenerów na śmieci, pozostawiła 64-letnia kobieta. Policjanci odzyskali 50 tys. złotych. Dzisiaj mężczyzna doprowadzony zostanie do Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Do zdarzenia doszło wczoraj. 64-letnia mieszkanka Lublina odebrała telefon. Nieznajomy przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP i prosił o pomoc przy zatrzymaniu oszustów, do czego potrzebne będą jej oszczędności. Kobieta zgodnie ze wskazówkami oszusta udała się do banku i tam ze swojego konta wypłaciła 50 tys. złotych. Następnie zostawiła wypłaconą gotówkie w umówionym miejscu.

Pieniądze odebrał 29-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie i funkcjonariuszy z Wydziału dw. Przeciwko Mieniu KMP. Oszust wpadł podczas liczenia gotówki jadąc taksówką. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz przestępstwa narkotykowe. Zatrzymany trafił już do policyjnego aresztu, dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejowej w Lublinie. Policjanci odzyskali wyłudzone od 64-latki pieniądze.

W ciągu ostatnich dwóch dni w Lublinie doszło do czterech prób wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. policjanta. Dzięki czujności i zdecydowanej postawie potencjalnych pokrzywdzonych nie doszło do oszustwa. Mundurowi prowadzą intensywne czynności w związku z tymi sprawami.

Policja apeluje o czujność i rozsądek! W razie jakichkolwiek podejrzeń i wątpliwości należy skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwonić pod numer 997 lub 112.

KWP w Lublinie / mg

KWP we Wrocławiu: Głogowscy policjanci udaremnili próbę oszustwa metodą „na wnuczka” i zatrzymali sprawcę ►

 

  • Wpadł fałszywy policjant
  • Wpadł fałszywy policjant

Opis filmu: Wpadł fałszywy policjant

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.62 MB)

Opis filmu: Wpadł fałszywy policjant

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 26.52 MB)

Powrót na górę strony