Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląscy poszukiwacze wytropili kolejnego przestępcę

Data publikacji 06.04.2017

Śląscy policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali byłego urzędnika państwowego, poszukiwanego za przyjęcie 100 tys. złotych łapówki w zamian za ujawnienie informacji objętych tajemnicą. To już 8 osoba zatrzymana w tym roku przez policjantów zajmujących się poszukiwaniem sprawców najpoważniejszych przestępstw. Wszyscy trafili już do aresztów, gdzie odbywają zasądzone im kary.

48-letni, były już urzędnik państwowy, był podejrzany o przyjęcie w 2005 roku łapówki w kwocie 100 tys. złotych. W zamian udostępnił on informacje objęte tajemnicą. Sąd zdecydował, że mężczyzna ten najbliższe 4 lata spędzi w więzieniu. Były urzędnik, chcąc uniknąć kary, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

W grudniu 2016 roku katowicki sąd wydał za nim list gończy. Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania poszukiwanego 48-latka. Został on zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu w jednej z miejscowości powiatu mikołowskiego. Mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie czeka go odbycie zasądzonej mu kary.

To nie jedyny sukces śląskich poszukiwaczy. Tylko w tym roku zatrzymali oni aż 8 podejrzanych m.in. o zabójstwa, rozboje czy udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach wykorzystują w swojej pracy profesjonalny sprzęt oraz stosują najnowocześniejsze metody, działając nie tylko na terenie województwa śląskiego, ale również w całej Polsce.

KWP w Katowicach / mg

Powrót na górę strony