Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenia zakończone zarzutami

Data publikacji 06.04.2017

28 zarzutów podrobienia podpisów w celu uzyskania zamówienia publicznego ma na swoim koncie 44-letnia mieszkanka pow. łukowskiego. Kobieta pracowała w instytucji zajmującej się doskonaleniem zawodowym. Wykorzystując ten fakt działała również w firmie zajmującej się szkoleniami. 44-latka sama sporządzała dokumentację i przystępowała do zamówienia publicznego, a następnie prowadziła szkolenia. W tym celu podrabiała podpisy właściciela firmy. Czynności w tej sprawie prowadzili policjanci z Wydziału Korupcji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łukowie.

44-latka z powiatu łukowskiego pracowała w instytucji zajmującej się doskonaleniem zawodowym. Miała dzięki temu wiedzę na temat planowanych szkoleń oraz sposobów ich finansowania. Jednocześnie bliska jej osoba założyła firmę prowadzącą szkolenia. 44-latka sama sporządzała dokumentację i przystępowała do zamówienia publicznego, a następnie prowadziła szkolenia. W tym celu podrabiała podpisy właściciela firmy. Szkolenia odbywały się na terenie powiatu łukowskiego, siedleckiego i ryckiego od 2009 roku. Były finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Po informacji o możliwości popełnienia przestępstwa policjanci z Wydziału Korupcji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zabezpieczyli dokumentację. 125 podpisów zostało zbadane przez biegłego grafologa. Po opinii biegłego, który nie miał wątpliwości co do fałszerstwa, Prokuratura Rejonowa w Łukowie sporządziła akt oskarżenia w tej sprawie formułując 28 zarzutów. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony