Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrol z bydgoskiego Szwederowa zapobiegł tragedii

Data publikacji 06.04.2017

Młody bydgoszczanin próbował odebrać sobie życie. Policjanci znaleźli go nieprzytomnego z pętlą na szyi. Podczas reanimacji przywrócili mu funkcje życiowe. Swój udział w uratowaniu życia młodemu mężczyźnie miał również świadek, który wcześniej odcinał 19-latka, gdy ten próbował powiesić się na drzwiach klatki schodowej.

Wczoraj tj. 5 kwietnia br. około godziny 23.00 dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał informację o leżącym na ziemi mężczyźnie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że osoba ta chwilę wcześniej próbowała popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji.

Przed blokiem, od strony balkonów, policjanci znaleźli młodego, nieprzytomnego mężczyznę. Miał on zaciśniętą na szyi pętlę, która była przywiązana do kraty od okna piwnicy. Funkcjonariusze odcięli go, następnie wezwali pogotowie i natychmiast przystąpili do reanimacji. Po chwili udało się przywrócić czynności zyciowe 19-latkowi. Na miejscu był również zgłaszający, który kilkanaście minut wcześniej odcinał młodzieńca, gdy ten próbował się powiesić na drzwiach klatki schodowej.

Załoga pogotowia ratunkowego zabrała desperata do szpitala. Po zbadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że młody mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu.

KWP w Bydgoszczy / mg

Powrót na górę strony