Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod wpływem narkotyków spowodował wypadek i trafił do policyjnej celi

Data publikacji 11.04.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Piasecznie zatrzymali 26-letniego kierowcę bmw podejrzewanego o spowodowanie wypadku i kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Poszkodowana w zdarzeniu kobieta trafiła do szpitala, a mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.

Policjanci z Piaseczna zatrzymali kolejną już w tym roku osobę, która zdecydowała się wsiąść za kierownicę pojazdu będąc pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj o godzinie 16.00 w Piasecznie na ulicy Geodetów kierowca bmw wykonując manewr wyprzedzania innych pojazdów oraz najprawdopodobniej przekraczając dozwoloną prędkość, najechał na tył renault. W wyniku uderzenia kierująca renault 36-latka straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do rowu i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta została zabrana do szpitala.

Badanie trzeźwości mężczyzny, który kierował bmw nie potwierdziło przypuszczeń mundurowych. Pomimo tego policjanci zdecydowali się na przeprowadzenie badania toksykologicznego, które wykazało, że 26-latek swój pojazd prowadził będąc pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Policjanci przypominają, że odpowiedzialność karna za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem środków odurzających jest taka sama, jak w przypadku spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu.

KSP / mg

Powrót na górę strony