Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na trop zatrzymanego „wpadł” dzielnicowy

Data publikacji 11.04.2017

Zna teren i jego mieszkańców. Jego wiedza okazała się bezcenna. Dzielnicowy z Kluczborka analizując zabezpieczone ślady wskazał mężczyznę podejrzanego o kradzież. Kryminalni kilka minut od zgłoszenia zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu. Odzyskali też skradzione mienie ukryte w pomieszczeniu gospodarczym. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

9 kwietnia br., dyżurny kluczborskiej komendy otrzymał zgłoszenie kradzieży. Policjantów zaalarmował pokrzywdzony, który zauważył brak elementów swojego ogrodzenia. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że ktoś ukradł z prywatnej posesji 37 ocynkowanych przęseł i słupków. Pokrzywdzony straty wycenił na 2,5 tys. złotych.

Pracujący na miejscu śledczy przeprowadzili oględziny posesji, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli ślady. Podczas analizy zgromadzonego materiału w czynnościach tych uczestniczył również dzielnicowy, w którego rejonie doszło do przestępstwa. To właśnie rozpoznanie osobowe i terenowe dzielnicowego przyczyniło się do wytypowania sprawcy.

Podejrzenia dzielnicowego szybko okazały się słuszne. Kiedy kryminalni przeszukali pomieszczenia gospodarcze 40-letniego mieszkańca powiatu, znaleźli tam wszystkie skradzione elementy aluminiowego ogrodzenia.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

KWP w Opolu / mg

Powrót na górę strony