Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie ustalił sprawcę zniszczenia mienia, nieletni już usłyszał zarzuty

Data publikacji 12.04.2017

Dzięki zaangażowaniu policjantów z Pragi Północ zarzuty za zniszczenie mienia usłyszał 16-letni Kamil B. Funkcjonariusz z wydziału wywiadowczo-patrolowego po zakończonej służbie udał się na miejsce zdarzenia, zabezpieczył dowody i ustalił prawdopodobnego sprawcę uszkodzenia kamery. Dzięki współpracy policjantów pionu prewencji i kryminalnego 16-latek został zatrzymany. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Policjant z wydziału wywiadowczo-patrolowego po zakończonej służbie udał się na miejsce, gdzie kilka dni wcześniej miało dojść do zniszczenia kamery monitoringu umieszczonej na klatce schodowej. Spółdzielnia mieszkaniowa oszacowała straty na kwotę 1 tys. złotych. Policjant bardzo szczegółowo rozpytał mieszkańców i zabezpieczył nagranie z monitoringu. Wykonane na miejscu czynności pozwoliły mu na wytypowanie prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Asp. Marian Celiński zgromadzone informacje przekazał funkcjonariuszom zajmującym się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.

Mundurowi błyskawicznie ustalili personalia podejrzewanego, którym okazał się 16-letni mieszkaniec Pragi Południe.

Jego sprawą zajęli się policjanci z wydziału nieletnich i patologii. Oni też przedstawili nieletniemu zarzut zniszczenia mienia. Sąd rodzinny i nieletnich wkrótce podejmie decyzje o jego dalszym losie.

KSP / mg

Powrót na górę strony