Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania antyhazardowe Krajowej Administracji Skarbowej i lubuskiej Policji

Data publikacji 12.04.2017

Blisko 150 skontrolowanych punktów, w których mogą się odbywać gry hazardowe oraz 18 nielegalnych automatów, tzw. jednorękich bandytów zabezpieczyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz lubuskiej Policji. Wspólne działania miały na celu sprawdzenie, jak Lubuszanie stosują nowe regulacje prawne dotyczące gier hazardowych.

Lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Policji wytypowali do kontroli lokalizację (np.: lokale typu „7777”, „jackpot”, hot spot” czy „Vegas 777”). Kontrole były prowadzone pod kątem legalności funkcjonowania automatów hazardowych. Tylko w pierwszym tygodniu obowiązywania nowych przepisów funkcjonariusze KAS w wyniku 149 czynności kontrolnych zabezpieczyli aż 18 sztuk nielegalnych automatów do gier. Działania wspierali lubuscy policjanci, a w niektórych przypadkach, strażacy Państwowej Straży Pożarnej, gdy zaszła potrzeba użycia specjalistycznego sprzętu do cięcia metalu.

Krajowa Administracja Skarbowa zapowiada kontynuację dotychczasowych działań, które w przyszłości mogą znacząco wpłynąć na ograniczenie ilości osób uzależnionych od hazardu w naszym województwie, jak i przynieść do budżetu dodatkowe przychody poprzez ograniczenie szarej strefy.

Wprowadzone uregulowania na rynku gier hazardowych stanowią, że co do istoty gry na automatach do gier odbywają się w kasynach. W innych lokalizacjach wyłącznym organizatorem gier jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa posiadająca monopol w tym zakresie. Efektem nowelizacji prawa jest też znaczące zwiększenie kar za urządzanie hazardu na automatach bez wymaganej koncesji – z 12 tys. do 100 tys. zł od każdego urządzenia.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Działania antyhazardowe Krajowej Administracji Skarbowej i lubuskiej Policji
  • zabezpieczone automaty
Powrót na górę strony