Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy uratował staruszkę

Data publikacji 12.04.2017

Dzięki czujności sąsiadów, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych uratował starszą kobietę. 91-latka wzywała pomocy, ponieważ najprawdopodobniej zasłabła i przewróciła się w mieszkaniu. Na szczęście w pobliżu w trakcie obchodu był dzielnicowy, który podjął natychmiastową reakcję. Jego doświadczenie i dobra znajomość terenu, a przede wszystkim jego mieszkańców przyczyniły się do udzielenia starszej kobiecie szybkiej i skutecznej pomocy.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Łaziskach Górnych chwilę po godz. 8.00 rano. Dzielnicowy w trakcie obchodu ulicy Wyrskiej został poinformowany przez jedną z mieszkanek osiedla o starszej kobiecie potrzebującej pomocy. Okazało się, że 91-latka mieszkająca samotnie, przewróciła się w mieszkaniu i nie jest w stanie wydostać się na zewnątrz.

Policjant natychmiast podbiegł do drzwi, zza których było słychać jak kobieta woła o pomoc. Dzielnicowy powiadomił dyżurnego jednostki o całej sytuacji oraz o konieczności wezwania służb ratunkowych.

Funkcjonariusz chcąc udzielić starszej kobiecie szybkiej pomocy skojarzył jej nazwisko z prawdopodobnym członkiem jej rodziny. Dzięki bardzo dobrej znajomości mieszkańców swojego rejonu, sierż. sztab. Michał Czerepkowski szybko ustalił i nawiązał kontakt telefoniczny z jej krewnym, który natychmiast przyjechał na miejsce i otworzył drzwi. Dzięki temu seniorka była już bezpieczna i trafiła pod fachową opiekę rodziny i medyków.

KWP w Katowicach / mg

Powrót na górę strony