Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant czujny po służbie

Data publikacji 12.04.2017

Podejrzenia funkcjonariusza zduńskowolskiej policji wzbudził sposób jazdy kierowcy volkswagena. Kilka minut później okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. Mieszkaniec gminy Zduńska Wola miał w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu.

10 kwietnia br. policjant Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją w czasie wolnym od służby zauważył w Tymienicach volkswagena, którego sposób jady mógł świadczyć, że kieruje nim osoba nietrzeźwa. O swoich podejrzeniach funcjonariusz telefonicznie poinformował dyżurnego zduńskowolskiej komendy, który natychmiast skierował we wskazane miejsce policyjny patrol.

Mundurowy jadąc za volkswagenem przez cały czas na bieżąco informował dyżurnego o kierunku jego jazdy. Po kilku minutach w Wojsławicach policjanci zatrzymali pojazd. Okazało się, że 20-letni kierowca miał w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu. Policjanci ustalili też, że  wcześniej tym samym samochodem kierował 17-letni brat nietrzeźwego, który nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. Starszy z braci odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi 2 lata więzienia. Natomiast 17-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za jazdę bez uprawnień.

KWP w Łodzi / mg

Powrót na górę strony