Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali niedoszłych samobójców

Data publikacji 13.04.2017

Policjanci z Inowrocławia, dzięki szybkiej reakcji, uratowali mężczyznę, który zadzwonił pod numer alarmowy 112 z informacją, że chce się zabić. Również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie z polecenia dyżurnego udali się na poszukiwania mężczyzny który deklarował, że popełni samobójstwo. Sprawa doczekała się szczęśliwego finału bowiem mężczyzna został przez funkcjonariuszy odnaleziony a następnie przekazany załodze karetki pogotowia ratunkowego, która przetransportowała niedoszłego samobójcę do szpitala celem udzielenia specjalistycznej pomocy.

Dzięki zdecydowanej reakcji inowrocławskiego policyjnego patrolu mężczyzna żyje. W nocy z11 na 12 kwietnia br. operator numeru alarmowego 112 otrzymał telefon od mężczyzny, który poinformował go, że chce odebrać sobie życie. Natychmiast informacja została przekazana dyżurnemu inowrocławskiej Policji, który w rejon ul. Św. Mikołaja wysłał patrol.

Policjanci pojechali na adres zamieszkania mężczyzny, niestety nikt nie otworzył im drzwi. Mundurowi natychmiast podjęli działania poszukiwawcze. Poruszając się korytarzami i sprawdzając piwnice oraz strych w jednym z pomieszczeń, którego drzwi były zamknięte, usłyszeli hałas. Podejrzewali, że to właśnietam  może przebywać mężczyzna. Nie czekając dłużej wyważyli drzwi i znaleźli wiszącego na sznurze mężczyznę. Funkcjonariusze zaczęli reanimować mężczyznę, powiadamiając jednocześnie pogotowie. W celu podtrzymywania funkcji życiowych reanimację kontynuowali do czasu przyjazdu karetki. Uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

***

W poniedziałek 10 kwietnia o godz. 1:.57 do dyżurnego chrzanowskiej komendy dotarła informacja od mieszkanki Chrzanowa. Kobieta poinformowała, że  zadzwonił do niej 40-letni syn i oświadczył w trakcie rozmowy telefonicznej, że zamierza popełnić samobójstwo. Matka podjęła poszukiwania syna na własną rękę jednak kiedy nie przyniosły one efektu powiadomiła Policję.

Po przyjeździe patrolu wskazała, gdzie mężczyzna mógł się udać a policjanci ruszyli na poszukiwania desperata. Na miejsce zostało też skierowane pogotowie ratunkowe. Policjanci w wyniku penetracji leśnego terenu przyległego do ul. Dolomitowej w Chrzanowie, ujawnili mężczyznę, który miał być potencjalnym samobójcą. Dzięki ich szybkiej i sprawnej reakcji nie doszło do targnięcia się przez mężczyznę na swoje życie.

KWP w Bydgoszczy, KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony