Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczennica z Brzegu nagrodzona przez Komendę Głowną Policji

Data publikacji 13.04.2017

Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Dychus wręczył Zuzannie Kozłowskiej nagrodę za udział w konkursie plastycznym: „Stok nie jest dla bałwanów”. Praca 16-letniej mieszkanki powiatu została wyróżniona z pośród 5 tys.nadesłanych do Komendy Głównej Policji. Jury obok wartości artystycznej oceniało także przekaz zawarty w konkursowych pracach.

Z inicjatywy Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, została przeprowadzona ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Jej celem była poprawa bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich oraz promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat konsekwencji prawnych związanych z naruszeniem przepisów i zasad obowiązujących na stokach, a także upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

W ramach kampanii Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wraz ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego zorganizowało konkurs plastyczny. Tematem było zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS.

Konkurs przebiegającym pod hasłem "Stok nie jest dla bałwanów" cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Udział wzięło 4.865 osób, a do Komendy Głównej Policji wpłynęło 5089 prac.

Spośród tak dużej liczby uczestników, wyróżniona została uczennica 3 klasy gimnazjum z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Zuzanna Kozłowska jako jedna z 13 laureatów konkursu otrzymała nagrodę za swą pracę. Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Dychus wręczył nagrodę, która została nadesłana z Komendy Głównej Policji.

(KWP w Opolu / mw)

  • Uczennica z Brzegu nagrodzona przez Komendę Głowną Policji
  • Uczennica z Brzegu nagrodzona przez Komendę Głowną Policji
  • Uczennica z Brzegu nagrodzona przez Komendę Głowną Policji
Powrót na górę strony