Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w kujawsko-pomorskim

Data publikacji 13.04.2017

Od siedmiu miesięcy mieszkańcy kujawsko-pomorskiego dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą zgłaszać zagrożenia, które mają wpływ na bezpieczeństwo. Każdy sygnał jest przez policjantów sprawdzany. Od 09 września 2016r. odnotowaliśmy ponad 12 tysięcy zgłoszeń. Ponad 25% z nich to wskazania potwierdzone.

Narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało stworzone, dla zapewnienia mieszkańcom łatwiejszego kontaktu z Policją. Dzięki aplikacji można łatwo i co ważne anonimowo zgłaszać sprawy, które bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa.

O tym, że narzędzie to jest wykorzystywane świadczyć może ilość zgłoszeń. Od 9 września 2016r. policjanci odnotowali w kujawsko-pomorskim ponad 12 tysięcy zgłoszeń za pośrednictwem KMZB.

Zestawienie najczęściej zgłaszanych problemów przedstawia się następująco:

  • 2278 zgłoszeń dot. spożywania alkoholu
  • 1862 zgłoszenia dot. nieprawidłowego parkowania
  • 1261 zgłoszenia dot. przekraczania dozwolonej prędkości
  • 614 używanie środków odurzających
  • 304 zła organizacja ruchu drogowego

Najwięcej, zgłoszeń odnotowała KMP w Bydgoszczy, bo 4084. KMP w Toruniu zanotowała 1831 zgłoszeń, KMP we Włocławku 797, KMP w Grudziądzu 715. Sporo zgłoszeń zanotowały również komendy w: Nakle – 651, Inowrocławiu - 546, Żninie – 536. Najmniej komendy w Lipnie – 81 oraz Rypinie – 73 zgłoszenia.

Należy pamiętać, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Funkcjonariusze sprawdzają i monitorują miejsca, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń.

Chcesz zobaczyć jak to działa? Kliknij tutaj ►

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują wezwania interwencji policji wtedy, gdy jest ona niezbędna natychmiast. W takich przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony