Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilogram marihuany w aucie, a w wynajmowanym mieszkaniu 100 gramów

Data publikacji 13.04.2017

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie 26-letni mieszkaniec powiatu puławskiego. Lubelscy funkcjonariusze ujawnili przy sprawcy ponad kilogram marihuany. Na wniosek Policji Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Młodemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei kryminalni z KWP w Szczecinie zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu zabezpieczyli blisko 90 gramów marihuany, 16 tabletek extazy, młynek elektryczny oraz gotówkę. 22- latek już usłyszał zarzut. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek tj. 11 kwietnia br. po godz. 9.00 w Rykach. Funkcjonariusze CBŚP Zarząd w Lublinie wraz z policjantami z Ryk zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. Policjanci podejrzewali, że może przewozić środki odurzające. Okazało się, że za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec powiatu puławskiego. Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne. Mężczyzna posiadał ukryty w pojeździe worek z suszem roślinnym o wadze ponad kilograma.

Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Policjanci zatrzymali kierującego. W miejscu jego zamieszkania także ujawniono narkotyki. Wczoraj na podstawie zgromadzonego przez Policję materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Rykach zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

***

Na początku tygodnia funkcjonariusze z Sekcji do Walki z Handlem Ludźmi oraz Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie realizując sprawę operacyjną zatrzymali mężczyznę, posiadającego znaczne ilości środków odurzających.

22-letni mężczyzna w wynajmowanym mieszkaniu na Pogodnie przechowywał blisko 90 gramów marihuany oraz 16 sztuk tabletek extazy. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń kryminalni znaleźli i zabezpieczyli także gotówkę, młynek elektryczny i młynki ręczne służące do rozdrabniania suszu roślinnego.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Tam usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wobec 22-latka zastosował dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju. O dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd.

KWP w Lublinie / KWP w Szczecinie / mg

  • Kilogram marihuany w aucie, a w wynajmowanym mieszkaniu 100 gramów
  • Kilogram marihuany w aucie, a w wynajmowanym mieszkaniu 100 gramów
  • Kilogram marihuany w aucie, a w wynajmowanym mieszkaniu 100 gramów
Powrót na górę strony