Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za usiłowanie kradzieży tira

Data publikacji 13.04.2017

Nowodworscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu, który podejrzany jest m.in. o usiłowanie kradzieży z włamaniem ciągnika siodłowego o wartości 150 tys. zł. Mężczyzna poruszał się również samochodem wbrew zakazowi sądowemu. W aucie policjanci znaleźli narkotyki. 29-latek usłyszał już zarzuty i trafił pod dozór Policji. Teraz może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend do nowodworskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o próbie kradzieży ciągnika siodłowego, który był zaparkowany na ul. Leśnej. Policjanci przystąpili do wyjaśnienia tego zdarzenia.

W trakcie czynności na miejscu przestępstwa mundurowi ustalili, że sprawca najpierw włamał się do naczepy pojazdu, z której nic nie zabrał. Następnie, pokonując zamek w drzwiach, wszedł do kabiny ciężarówki i zdemontował stacyjkę, ale nie zdołał odjechać autem.

Nowodworscy kryminalni już następnego dnia ustalili i zatrzymali do tej sprawy podejrzanego mężczyznę. 29-letni Łukasz K. został namierzony przez policjantów, kiedy poruszał się po Nowym Dworze Mazowieckim osobowym fordem. W pojeździe mundurowi znaleźli ponad gram narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy. Jak się później okazało, mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów 29-latkowi. Wczoraj prokurator, po zapoznaniu się z aktami sprawy, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony