Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja zatrzymała podejrzanego o cztery napady na sklepy

Data publikacji 13.04.2017

Policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty mężczyźnie, który odpowie łącznie za cztery napady na sklepy, do których doszło w ciągu kilku dni na terenie Gorzowa Wlkp. 20-latek posługiwał się przy tym przedmiotem przypominającym broń i gazem pieprzowym. Wniosek o jego areszt trafił już do sądu.

Gorzowscy policjanci od kilku dni pracowali nad czterema, podobnymi do siebie napadami. Do dwóch przestępstw doszło w różnych rejonach miasta 5 kwietnia. Do sklepu zlokalizowanego przy ul. Gwiaździstej wszedł mężczyzna i rozpylił gaz pieprzowy. Chciał zabrać pieniądze, ale ich nie odnalazł. Zabrał ze sobą tylko puste opakowania po papierosach. Kiedy funkcjonariusze pracowali już na miejscu przestępstwa, otrzymali informacje o podobnej sytuacji, do której doszło na ul. Obrońców Pokoju. Tu także nieustalony mężczyzna posłużył się gazem pieprzowym. Dzięki postawie ekspedientki sprawca nic nie zabrał i uciekł. Chwilę po zdarzeniu trwały już poszukiwania, w które zaangażowano wszystkie dostępne patrole. Oględziny prowadzili śledczy. Pierwsze typowania podejrzanych mieli już policjanci kryminalni.

9 kwietnia przy ul. Kombatantów doszło do kolejnego napadu. Sprawca wszedł do sklepu, użył gazu pieprzowego i zagroził ekspedientce użyciem noża. Mężczyzna zabrał z kasy pieniądze i uciekł. Kolejnego dnia (10 kwietnia) przy ul. Szwoleżerów wszedł do sklepu spożywczego, wyciągnął przedmiot przypominający broń i groził pracownicy. W pewnej chwili oddał strzał w kierunku lodówki, wybijając szybę. Zabrał pieniądze i uciekł. Policjanci mieli już wytypowanego podejrzanego do tych spraw.

20-latek kajdanki na rękach miał kilka godzin po ostatnim zdarzeniu. Policjanci zatrzymali go w powiecie strzeleckim, był pasażerem w kontrolowanym aucie. 20-latek był także poszukiwany do innych przestępstw, za które miał trafić do zakładu karnego. Policjanci zabezpieczyli przy nim przedmiot przypominający broń. Zostanie on poddany szczegółowym badaniom.

Gorzowscy policjanci przesłuchali podejrzanego 20-latka. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego usłyszał cztery zarzuty dotyczące rozbojów, w tym dwa usiłowania. Grozi mu do 12 lat więzienia. Po czynnosciach procesowych z podejrzanym, prokurator skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Policjant zakłada podejrzanemu kajdanki
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego

Film Policja zatrzymała podejrzanego o cztery napady na sklepy

Pobierz plik Policja zatrzymała podejrzanego o cztery napady na sklepy (format mp4 - rozmiar 8.15 MB)

Powrót na górę strony