Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jacek Szewczak trenerem reprezentacji Polski Seniorów Polskiego Związku Ju-jitsu

Data publikacji 13.04.2017

O osiągnięciach sportowych nadkom. Jacka Szewczaka z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie pisaliśmy niejednokrotnie. Wielokrotny mistrz polskiej Policji w judo, wielokrotny mistrz Polski w Ju-Jitsu – to tylko część jego sukcesów. Nie wszyscy jednak znają osiągnięcia trenerskie wykładowcy WSPol, które zostały docenione przez Polski Związek Ju-Jitsu. Nadkom. Jacek Szewczak otrzymał nominację na trenera reprezentacji Polski Seniorów Polskiego Związku Ju-jitsu. Gratulujemy!

Pisząc tę informację zastanawialiśmy się co jest ważniejsze, czy kolejny dobry wynik na zawodach sportowych, czy może nominacja na trenera reprezentacji Polski Seniorów Polskiego Związku Ju-jitsu. O ile do sukcesów Jacka zdążyliśmy już przywyknąć, ponieważ medali, pucharów, a nawet pasów ma niezliczoną liczbę, o tyle jego nominacja na trenera zrobiła na nas większe wrażenie.

Czy można się było tego spodziewać? Być może. Podopieczni Jacka trenujący zarówno w Wyższej Szkole Policji, jak i miejscowym klubie osiągają znakomite rezultaty na różnych zawodach.

Jacek w swoim życiorysie ma również doświadczenie związane z pełnieniem funkcji asystenta trenera Kadry Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów w Ju-jitsu, które odbyły się w Atenach.

Nominację, którą odebrał od Prezesa PZJJ podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski Ju-Jitsu Newaza, Fighting w Krakowie, była następstwem wieloletniej działalności trenerskiej oraz doświadczenia zawodniczego.

Klika słów o zawodach…

Na Mistrzostw Polski Ju-Jitsu Newaza, Fighting w Krakowie zjechało około 400 zawodników z 50. krajowych klubów Ju-jitsu. Na starcie zawodów pojawił się również nadkom. Jacek Szewczak. Wykładowca Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w pierwszej walce miał wolny los, a następnie zmierzył się z bardzo mocnym zawodnikiem z Sosnowca – Miłoszem Wnukiem. Na początku walka nie układała się po myśli zawodnika ze Szczytna, ale doświadczenie i lata spędzone na macie spowodowały, że Jacek Szewczak wyszedł z tej potyczki zwycięzcą. O wejście do finału reprezentant Szczytna zmierzył się z Markiem Chrapkiewiczem – zawodnikiem z Bielska Białej. „… to bardzo dobry judoka, z którym przegrałem kiedyś na mistrzostwach Polski Policji w judo. W formule Ju-Jitsu byłem od niego lepszy. Walkę wygrałem 14:5” – powiedział po walce nadkom. Jacek Szewczak.

W finale trener Studenckiego Koła Sztuk Walki WSPol  znalazł się razem z kolegą z reprezentacji – Tomaszem Krajewskim z Olsztyńskiego Stowarzyszenia Judo i Ju-Jitsu. „Ta walka nie miała sensu. Przed nami ciężki sezon. Zbliżają się Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, po drodze 3 Puchary Świata. Jako trener kadry mogę powoływać na te imprezy tylko Mistrzów Polski. Ja na swoim koncie mam już 6 tytułów mistrza Polski, więc oddałem finał bez walki. Cieszę się jednak ze zdobytego medalu. To mój 15 sezon seniorskiej kariery w Ju-Jitsu i ciągle znajduję się w czołówce” – podsumował swój występ zawodnik ze Szczytna.

Jackowi gratulujemy nominacji oraz kolejnego medalu Mistrzostw Polski, a także życzymy dalszych sukcesów  zarówno trenerskich, jak i zawodniczych.

(WSPol / mw)

 

  • Jacek_Szewczak_z_dyplomem
  • Jacek_Szewczak_z_Piotrem_Bagińskim
  • Stoja_od_lewej_Tomasz_i_Jacek_Szewczak_Tomasz_Krajewski
  • Zwyciezcy
Powrót na górę strony