Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali 22 pseudokibiców

Data publikacji 13.04.2017

Podczas wczorajszego meczu pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Zagłębia Sosnowiec policjanci interweniowali wobec agresywnych pseudokibiców. Zdecydowana reakcja Policji zapobiegła eskalacji agresji stadionowych chuliganów. Mundurowi zatrzymali 22 pseudokibiców drużyny gości. Trwa identyfikacja kolejnych osób biorących udział w zajściu.

Wczoraj, w trakcie meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Zagłębia Sosnowiec, pseudokibice sosnowieckiej drużyny doprowadzili do konfrontacji siłowej z ochroną organizatora imprezy masowej.

W trakcie trwania widowiska sportowego, które zgromadziło prawie 15 tysięcy sympatyków piłki nożnej, organizator poprosił o wsparcie Policję. Zdecydowana reakcja mundurowych skutecznie zapobiegła eskalacji agresji ze strony sosnowieckich pseudokibiców. Chuligani obrzucali mundurowych kostką brukową, butelkami i innymi przedmiotami. Aby przywrócić ład i porządek, mundurowi użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci granatów hukowych, gazu i pocisków niepenetracyjnych Nikt w wyniku użycia przez Policję środków nie odniósł obrażeń.

22 zatrzymanych pseudokibiców – sympatyków drużyny gości - osadzono w policyjnych aresztach. Z zatrzymanymi trwają czynności procesowe. Za czynny udział w zbiegowisku, gdzie pseudokibice wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na służby porządkowe grozi im kara do 3 lat więzienia i zakazy stadionowe.

W zabezpieczeniu, którego koszt oszacowano na ponad 94 tysiące złotych udział wzięło 500 policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo nie tylko na stadionie, ale przede wszystkim w mieście i w czasie przejazdu kibiców na mecz.

Ponadto podczas wczorajszego zabezpieczenia policjanci zatrzymali 20-letniego pseudokibica z Rudy Śląskiej, który posiadał przy sobie materiały pirotechniczne i metalową pałkę teleskopową. Policjanci nałożyli również prawie 30 mandatów karnych na osoby dopuszczające się wykroczeń. Najwięcej osób zostało ukaranych za używanie w miejscu publicznych słów nieprzyzwoitych, a także spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem.

Obecnie policjanci z zespołu do spraw zwalczania przestępczości stadionowej z Zabrza analizują nagrania z monitoringu oraz policyjnych kamer, co ma na celu ustalenie i zatrzymanie kolejnych osób biorących udział we wczorajszych zajściach.

KWP w Katowicach / mg

  • Zatrzymali 22 pseudokibiców
  • Zatrzymali 22 pseudokibiców
  • Zatrzymali 22 pseudokibiców
  • Zatrzymali 22 pseudokibiców
  • Zatrzymali 22 pseudokibiców
  • Zatrzymali 22 pseudokibiców
  • Zatrzymali 22 pseudokibiców
  • Zatrzymali 22 pseudokibiców
  • Zatrzymali 22 pseudokibiców
Powrót na górę strony