Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze odnaleźli zaginionego 91-latka

Data publikacji 13.04.2017

Funkcjonariusze policji i straży pożarnej odnaleźli dzisiaj nad ranem poszukiwanego od wczoraj 91-latka. Pomoc mundurowych nadeszła w ostatniej chwili. Mężczyzna znajdował się w odległości około 400 metrów od miejsca zamieszkania, leżał w rowie przykryty gałęziami. 91-latek jest już pod opieką rodziny, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Od wczoraj, 12.04.br., kilkunastu policjantów poszukiwało 91-latka z gminy Orneta. Mężczyzna według zgłoszenia rodziny wyszedł po godzinie 20.00 z domu bez telefonu komórkowego oraz dokumentu tożsamości. Ponadto rodzina poinformowała, że mężczyzna cierpi na zaniki pamięci.

Zaraz po zgłoszeniu zaginięcia policjanci rozpoczęli poszukiwania. Do akcji został także wezwany przewodnik z psem tropiącym z elbląskiej komendy policji oraz strażacy. Podczas przeszukiwania terenu przyległego do gospodarstwa funkcjonariusz straży pożarnej oraz policjant zespołu patrolowo – interwencyjnego orneckiego komisariatu kilka minut przed godziną 2.00 nad ranem odnaleźli zaginionego 91-latka. Mężczyzna leżał w przydrożnym rowie oddalonym około 400 metrów od jego miejsca zamieszkania. Poszkodowany leżał pod stertą gałęzi. 91-latek był wyziębiony, ubrany w koszulę flanelową i spodnie. Funkcjonariusze udzielili mu niezbędnej pomocy, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia.

(KWP w Olsztynie/ mw)

Powrót na górę strony