Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarze narkotykami zatrzymani podczas transakcji przez policjantów CBŚP

Data publikacji 15.04.2017

Przejęte ponad 2 kg marihuany, prawie 5 kg amfetaminy 2,7 tys. tabletek ekstazy, zlikwidowane laboratorium i zatrzymanie 4 handlarzy narkotykami - to efekt działań policjantów z łódzkiego CBŚP. Dilerzy, po sprzedaniu narkotyków, wzbogaciliby się o prawie 100 tys. złotych. Usłyszeli zarzuty związane z produkcją i handlem narkotykami. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Funkcjonariusze łódzkiego CBŚP uzyskali informację, że w miejscowości Luboń (woj. wielkopolskie) może dojść do transakcji pomiędzy handlarzami narkotyków. Policjanci zorganizowali zasadzkę pod domem jednego z podejrzanych. Kiedy w wyznaczonym miejscu pojawili się pozostali dilerzy, wszyscy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚP. Akcja przebiegała bardzo dynamicznie, gdyż bandyci nie zamierzali się poddać i próbowali uciekać samochodem. Próbę tą udaremnili policjanci, którzy użyli broni gładkolufowej do przestrzelenia opon.

Przy zatrzymanych zabezpieczono 2 kg amfetaminy, kilogram marihuany i 2 tys. tabletek ekstazy. Podczas przeszukań lokali należących do handlarzy zabezpieczono kolejne narkotyki, a także broń palną i amunicję.

Funkcjonariusze CBŚP znaleźli również miejsce, w którym dilerzy produkowali amfetaminę. Laboratorium wyposażone było w profesjonalny sprzęt i odczynniki chemiczne umożliwiające produkcję narkotyków.

Dotychczas w sprawie policjanci zabezpieczyli w sumie: ponad 2 kg marihuany, prawie 5 kg amfetaminy i 2,7 tys. tabletek ekstazy.

Dilerzy usłyszeli zarzuty związane z produkcją i handlem narkotykami.

Pięciu członków narkobiznesu zostało tymczasowo aresztowanych.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci CBŚP nie wykluczają dalszych zatrzymań. Nadzór nad prowadzonym śledztwem przejął Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Łodzi.

(CBŚP / mw)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony