Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia dla dwóch właścicieli komisu samochodowego

Data publikacji 14.04.2017

Policjanci z komisariatu w Lesznowoli przedstawili zarzut oszustwa dwóm właścicielom komisu samochodowego znajdującego się na terenie powiatu piaseczyńskiego. Z zebranych materiałów wynika, że oferowany przez nich ford miał „przekręcony” licznik o 130 tys. kilometrów.

Sprawa ta miała swój początek jeszcze w ubiegłym roku, gdy jedna ze stacji telewizyjnych zajmujących się tematami motoryzacyjnymi, zwróciła się do lesznowolskich policjantów o pomoc.

W  trakcie programu, realizowanego w jednym z auto komisów na terenie naszego powiatu, członkowie ekipy telewizyjnej ujawnili samochód, który w ich ocenie mógł mieć cofnięty licznik. Z oferty komisu wynikało, że ford wyprodukowany w 2014 roku ma 99 tysięcy kilometrów przebiegu.

Funkcjonariusze z Lesznowoli zabezpieczyli w tej sprawie nie tylko dostępną w komisie dokumentację, ale również wykonali niezbędne czynności, które doprowadziły ich między innymi do jednego z miast na wschodzie Francji, gdzie wykonywany był przegląd tego pojazdu. Tu okazało się, że w chwili przeglądu na liczniku miał przejechane już 140 tysięcy kilometrów, a dodajmy był to rok 2015.

Wczoraj w komisariacie policji w Lesznowoli 37 i 31- letni właściciele auto komisu usłyszeli zarzut oszustwa, a materiały sprawy zostaną przekazana do sądu. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony