Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził narkotyki i proponował policjantom łapówkę

Data publikacji 14.04.2017

Policjanci z KPP w Krakowie zatrzymali kierującego, który miał cofnięte prawo jazdy i był pod wpływem narkotyków. W jego samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli 1,5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 60 tys. zł. Mężczyzna aby uniknąć ukarania próbował wręczyć policjantom łapówkę. Został aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

12 kwietnia br. funkcjonariusze KPP w Krakowie podczas patrolowania rejonu służbowego zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który niepewnie prowadził swój pojazd i mylnie sygnalizował zmiany kierunku jazdy.  Podczas legitymowania mundurowi zwrócili uwagę na unoszący się wewnątrz auta intensywny zapach charakterystyczny dla marihuany. Na pytania funkcjonariuszy kierujący stanowczo stwierdził, że nie posiada żadnych narkotyków. 31-letni mieszkaniec Krakowa usiłował „dogadać się” ze stróżami prawa i chciał  wręczyć im łapówkę w wysokości 4 tys. zł. Mężczyzna z nadzieją w głosie dodał, że jeśli trzeba, to da więcej, aby tylko uniknąć ukarania. Policjanci zareagowali na wręczenie korzyści majątkowej zatrzymując młodego człowieka. Następnie podczas przeszukania samochodu, na tylnej kanapie, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli pakunek, w którym znajdowało się kilka worków z zapięciem strunowym z suszem roślinnym o łącznej wadze ok. 1,5 kg. Wartość czarnorynkową zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę niemal 60 tys. zł.

Jak się dodatkowo okazało 31-latek kierował samochodem będąc pod wpływem środków odurzających, a ponadto jak się okazało zostały mu cofnięte uprawnienia.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty do popełnienia których się przyznał. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj, 13.04.br.,na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony