Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy policjant Interpolu zatrzymany

Data publikacji 14.04.2017

Wspólne działania policjantów z Sępólna Krajeńskiego i komendy wojewódzkiej z Bydgoszczy doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych o dokonanie oszustwa metodą „na policjanta Interpolu”. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje już prokurator.

19 stycznia 2017 roku policjanci z Sępólna Krajeńskiego otrzymali zgłoszenie o oszustwie metodą „na policjanta Interpolu”. Zawiadomienia dotyczyło także pozbawienia wolności. Sprawcami przestępstwa mieli być czterej mężczyźni, z których dwaj byli zamaskowani.

Sprawcy oszustwa działając pod legendą przeszukania pomieszczeń, którego mieli dokonać rzekomi funkcjonariusze Interpolu, zostali wpuszczeni do mieszkania. Dalej oszuści pokazali dokumentację, która miała sugerować dokumentację policyjną, a w rzeczywistości była wydrukami z dziennika ustaw. Skuli pokrzywdzonego kajdankami i zaczęli „przeszukanie” mieszkania. Zabrali znalezione w domu pieniądze, laptopa, telefony komórkowy, biżuterię, zegarki, a nawet odzież o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych. Następnie pseudopolicjanci wywieźli pokrzywdzonego 39-latka  za miasto i pozostawili w lesie, w miejscu oddalonym ok. 15-20 km od miejsca zamieszkania.

W sprawę od początku zaangażowali się kryminalni z Sępólna i Bydgoszczy. W następstwie tych działań wytypowano i ustalono dwóch sprawców.

W środę, 12.04.br., zaplanowano zatrzymania z udziałem policjantów z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Bydgoszczy, policjantów z KWP w Łodzi i w Poznaniu. Do zatrzymań 59-latka i 46-latka doszło w Poznaniu i w powiecie pabianickim. Zabezpieczono przedmioty służące do popełnienia przestępstwa oraz część skradzionego mienia.

Wczoraj,  13.04.br., śledczy z Sępólna Krajeńskiego na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty podawania się za funkcjonariusza publicznego, kradzieży, w tym kradzieży dokumentu tożsamości, a także pozbawienia wolności. Za te przestępstwa może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj, 14.04.br., sępoleńscy kryminalni doprowadzą podejrzanych do prokuratora, który zadecyduje o ich dalszym losie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Fałszywy policjant Interpolu zatrzymany

Powrót na górę strony