Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialni rodzice

Data publikacji 14.04.2017

Wczoraj policjanci z Komisariatu II Policji w Kielcach zatrzymali 27-letnią matkę oraz 40-letniego ojca, którzy będąc w stanie nietrzeźwości nie sprawowali nadzoru nad czworgiem dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Ponadto, rodzeństwo było bardzo zaniedbane i mieszkało w fatalnych warunkach. Dzięki postawie przechodniów oraz szybkiej interwencji mundurowych, dzieci już są bezpieczne a ich nieodpowiedzialni rodzice trafią przed sąd. Za bezpośrednie narażenie życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja miała swój początek wczoraj przed godz. 18. Wtedy to policjanci z Komisariatu II Policji w Kielcach otrzymali informację, że w jednym z marketów na osiedlu Herby ma przebywać bez opieki rodziców dwoje dzieci w wieku ok. 6 lat. Dziewczynka i chłopczyk bez celu mieli chodzić po sklepie, co zwróciło uwagę osób postronnych, którzy zawiadomili Policję. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Mundurowi napotkali 7-letnią dziewczynkę oraz 4-letniego chłopca. Dzieci przebywały bez opieki dorosłych, nie miały kurtek jedynie koszulki z krótkimi rękawkami, ponadto były zaniedbane.

Policjanci nabrali podejrzeń, że rodzeństwo może nie mieć zapewnionej należytej opieki. Wykazując spokój i empatię funkcjonariusze nawiązali z małoletnimi rozmowę, w trakcie której ustalili, że zamieszkują na jednej z pobliskich ulic. Dziewczynka i chłopczyk powiedzieli, że uciekli z domu bo rodzice są pijani. Patrol udał się pod wskazany przez adres. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali śpiących rodziców oraz dwoje innych dzieci w wieku 2 i 3 lata. Pomieszczenia były bardzo zaniedbane, na podłodze były porozrzucane ubrania, butelki i niedopałki papierosów. Ponadto w mieszkaniu były dwa psy, które załatwiały potrzeby fizjologiczne na podłogę. Szybko też ustalony był powód popołudniowej drzemki rodziców. 40-latek miał ponad 1,5 promila a 27-latka ponad 2,5 promila alkoholu we krwi.

Policjanci z Komisariatu II Policji niezwłocznie zapewnili dzieciom opiekę medyczną, a 27-latka i 40-latek zostali zatrzymani. Gdy wytrzeźwieją zostaną przesłuchani.

Teraz skrajnie nieodpowiedzialni rodzice za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Za bezpośrednie narażenie zdrowia lub życia swoich dzieci grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto o całym zdarzeniu zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

Pozytyw jaki płynie z tej niewątpliwie przykrej historii to postawa przechodniów, którzy widząc całą sytuację nie pozostali obojętni. To dzięki ich zgłoszeniom oraz szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów z Komisariatu II Policji w Kielcach życiu i zdrowiu rodzeństwa już nic nie zagraża.

(KWP w Kielcach / ig)

Powrót na górę strony