Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa włamywaczy

Data publikacji 14.04.2017

Tomaszowscy policjanci oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi rozbili grupę włamywaczy, która ma na swoim koncie włamania i kradzieże do domów jednorodzinnych. Zatrzymano 6 osób, którym udowodniono szereg włamań dokonanych od 2016r. na terenie powiatu tomaszowskiego. Trzech mężczyzn już zostało tymczasowo aresztowanych, czwarty z podejrzanych objęty jest dozorem policyjnym, kobiety po zarzutach odpowiedzą z wolnej stopy. Włamywaczom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawą włamań, do których doszło na przełomie kilku ostatnich miesięcy na terenie powiatu tomaszowskiego zajęła się specjalna grupa policjantów. W jej skład weszli funkcjonariusze z tomaszowskiej komendy policji oraz kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Wynik ich pracy to zatrzymanie sześciu osób.

Grupa włamywała się do przypadkowych domów. Ich łupem padały głównie pieniądze i biżuteria. Z policyjnych ustaleń wynika, że tego samego dnia potrafili włamać się do kilku domów w różnych miejscach w powiecie tomaszowskim. Skradziony łup był różny, od 1 tys. złotych do kwoty 400 tys. złotych. Złodzieje ulotnili się z Tomaszowa. Nie pamiętali, że nie ma przestępstwa bez pozostawionych na miejscu śladów. Do każdego zgłoszenia o włamaniu jechała grupa policyjna, która przesłuchiwała świadków, zbierała pozostawione na miejscu ślady. Policjanci analizowali zebrane materiały, które jednoznacznie wskazywały, że włamań dokonują te same osoby. W marcu były już pierwsze podejrzenia odnośnie sprawców, jednak policyjna grupa pracowała nad ujęciem całej siatki.

Do zatrzymania doszło 11 kwietnia br. O tej samej godzinie, w różnych miejscach zamieszkania w województwie śląskim oraz na terenie powiatu tomaszowskiego policjanci z Tomaszowa i z Łodzi zatrzymali 4 podejrzanych w wieku od 33 do 40 lat oraz dwie kobiety w wieku 27 i 31 lat - mieszkańców powiatu tomaszowskiego i województwa śląskiego. Podejrzani byli w przeszłości notowani.

Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę blisko 500 tys.złotych. Zatrzymane osoby zostały przewiezione do komendy Policji. Tutaj usłyszały zarzuty kradzieży z włamaniem. Trzech z podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, czwartego z zatrzymanych mężczyzn objęto policyjnym dozorem. Kobiety po przedstawieniu zarzutów zostały zwolnione.

Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony