Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki o wartości 70 tys. zł

Data publikacji 14.04.2017

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną odzież, obuwie oraz galanterię znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na 70 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału PG  skontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Koszalinie. Funkcjonariuszom towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili dwa stanowiska, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

 Łącznie policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk odzieży, obuwia i galanterii oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na nie mniej niż 70 tysięcy złotych.

Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów w wieku  30 i 58 lat wkrótce usłyszą zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  

Koszalińscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.

(KWP w Szczecinie / ig)

Powrót na górę strony