Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zniszczenie nagrobków

Data publikacji 16.04.2017

32-letni mieszkaniec gminy Skępe odpowie za uszkodzenie mienia i znieważenie miejsca spoczynku zmarłych. Mężczyzna zdewastował kilkadziesiąt nagrobków. Jeszcze tego samego dnia wpadł w ręce lipnowskich policjantów. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Wczoraj (15.04.2017) rano dyżurny lipnowskiej komendy otrzymał informacje o zdewastowanych nagrobkach na cmentarzu w miejscowości Skępe. Na miejsce zostali skierowani policjanci. Tam mundurowi potwierdzili zgłoszenie.

Okazało się, że w nocy ktoś zniszczył ponad 30 nagrobków. Był to typowy akt wandalizmu. Sprawca poprzewracał tablice i krzyże. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Kilka godzin później wpadli na trop podejrzewanego.

Po południu namierzyli i zatrzymali go na terenie gminy Skępe. 32-latek trafił do policyjnego aresztu. Był pijany. Dzisiaj (16.04.2017) śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia oraz znieważenia miejsca spoczynku zmarłych. Za te przestępstwa może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje już prokurator.

(KWP w Bydgoszczy / dm)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.62 MB)

Powrót na górę strony