Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młody policjant ruszył na ratunek człowiekowi, który wpadł do rzeki

Data publikacji 19.04.2017

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie bez chwili wahania rzucił się na ratunek mężczyźnie, który wpadł do rzeki. Wyciągnął go na brzeg i reanimował. O działaniu posterunkowego Krzysztofa Gładysza, policję powiadomiła mieszkanka powiatu brzozowskiego. Wyraziła podziw dla jego godnej naśladowania postawy.

O tym, że policjant uratował życie mężczyźnie dowiedzieliśmy się od kobiety mieszkającej w niewielkiej miejscowości koło Brzozowa. Kobieta napisała list do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie opisując to zdarzenie. Była wzruszona postawą młodego policjanta, który nie wahał się udzielić pomocy mężczyźnie, który wpadł do rzeki i nie dawał oznak życia. 

Posterunkowy Krzysztof Gładysz od roku jest policjantem. Służbę pełni w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. Przed tygodniem, będąc w czasie wolnym od służby, jechał samochodem razem z żoną. Przejeżdżając przez most w miejscowości Izdebki w powiecie brzozowskim, zauważył kobietę, która bardzo szybko schodziła stromym brzegiem w kierunku rzeki. Zaniepokojony tą sytuacją zatrzymał samochód i pobiegł sprawdzić co się stało. Tam zauważył mężczyznę leżącego twarzą w wodzie. Natychmiast wskoczył do rzeki, a żonie polecił wezwać pogotowie i kogoś, kto pomoże mu wyciągnąć człowieka na brzeg.

Funkcjonariusz widząc, że mężczyzna nie oddycha, zaczął go reanimować. Policjantowi udało się przywrócić oddech mężczyźnie. Do czasu przyjazdu załogi pogotowia policjant troszczył się o niego. Mieszkaniec powiatu brzozowskiego, trafił do szpitala. Niestety, jego stan zdrowia okazał się bardzo poważny i mężczyzna po jakimś czasie zmarł.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony